Jdi na obsah Jdi na menu
 Dne 11.2.2008 nám byla uznána ch.st. Wailerott

Vrh ,,A" (štěňátka):

ObrazekObrazekMatka:Carin Zlatá Moravia

Otec:Vašon Holubí dům

 

 Dat./g

7.9.

 8.9.

9.9.

 11.

13.

16./kg

20.

24.

4.

16

 

 

 

 

Asterix

520

 600

 680

 770

860

1,1

1,4

1,6

3

 

 

 

 

 

Anakin

500

 550

 620

 700

800

1,1

1,3

1,55

3

 

 

 

 

 

Lila

400

 480

 520

 550

620

0,9

0,9

1,15

2

 

 

 

 

 

Azgard

470

 520

 540

 600

670

0,85

0,9

1,1

2,3

 

 

 

 

 

Růžová

450

 500

 580

 620

700

0,9

1,1

1,3

2,4

 

 

 

 

 

Abram

400

 500

 530

 600

700

0,9

1,05

1,2

2,3

 

 

 

 

 

Žlutá

450

 520

 610

 670

790

1

1,2

1,5

2,7

 

 

 

 

 

Abigail

570

 630

700

 800

920

1,2

1,5

1,6

2,9

 

 

 

 

 

Fialová

400

 480

520

 540

700

0,9

0,95

1,05

1,9

3,4

 

 

 

 

Ašon

500

 520

 580

 670

790

0,9

1,15

1,3

2,6

 

 

 

 

 

tet.čísla  jména             pohlaví                       
 8268      Abram                pes - p.Vaculín
 8269      Anakin               pes - p.Mašek   
 8270      Asterix              pes  -p.Polášek      
 8271      Ašon                 pes -Lokvencovi                    
 8272      Azgard               pes - pí.Sommerová
 8273      Abigail              fena -p.Holub
 8274      Adélka               fena  - DRD,s.r.o. - Šimšálkovi
 8275      Alegra               fena  -p.Pelikán             
 8276      Arachné              fena -p.Lehký
 8277      Azeret               fena - pí. Maléřová

 - Všechna štěňátka jsou již v nových domovech .

15.11. Máme doma ještě dva poslední tzv. delikventy, a tak jsem jim pořídila obojky - Alegře samozřejmě žlutá a Azík dostal modrý. Jelikož si ho zamluvila paní z Rakouska a v úterý si pro něj přijede, včera jsme podstoupili čipování. Našla jsem vodítko po králíkovi a vyrazili jsme. Azík to samozřejmě zvládl, ikdyž značně protestoval. A zpáteční cesta, kdy se nesl v batohu se mu líbila mnohem víc. Děti jsou stále ukázněnější a už bez problému na zavolání příběhnou a zaskáčou do kotce apod. Nové fotky jsou v přípravě

5.11.Valná většina štěňátek se nám rozutekla do nových domovů, ale pořád je u nás veselo, protože nám zatím ještě tři zůstala. Od neděle jsou celodenně v kotci, takže jsem po sedmi a půl týdnech spala déle než do 6,30. Miminka jsou úžasná. Dá se s nimi už rozumně komunikovat a jsou čím dál víc oprsklejší. Už se odváží vzdálit z dozoru a vydat se na vlastní průzkum. Aby se jim rozšířily obzory, beru je alespoň jednou denně ven ze zahrady, což je akce všem sousedům k pozornosti a většinou i smíchu. Barunka je teď miluje mnohem víc než kdysi, jelikož si s nimi může  do sytosti hrát. A dělá jí strašnou radost učit je různým lumpárnám. Je radost se na ně dívat. Pokud byste měli zájem, můžete si ještě vybrat z jednoho pejska a dvou feneček:)

Aktuální (teda jsou tam i fotky z doby, kdy tady byla ještě celá desítka)fotky zde

Tel. 724 968 788.

23.10.Dnes je to 50 dní, co se naše miminka narodila a tedy první možný den odběru. Toho hned využili Lokvencovi a odvezli mi Ašonka. Zjistila jsem jednu zásadní věc:1) Nejsem ideální chovatel - odběry snáším VELICE VELICE těžce. 2) Nesmím se při odvěru malovat(i řasenka je nepřípustná).

Barunka šla vyprovodit Ašonka až k autu, prověřila mu jeho budoucí vozítko, mrkla na něho a odebrala se do pelechu. Já předala Lokvencům jejich nynější poklad(a to jsem se musela donutit) a šla se vyřvat k ostatním. Teda ne že bych nebrečela už, když jsem jim ho předávala.

Paradoxem je, že se narodil jako poslední a odešel jako první.... Další novinky ze světa Ašona Wailerott přineseme zítra, hned co je zjistíme.

22.10.Dnes štěňátka zažila porvé velkou bolest - tetování. Ale zvládly to dobře a hned se šli zase rvát. Pak všichni spokojeně usli. Ale společně s tetováním proběhla kontrola vrhu a je mou milou poviností světu oznámit, že máme VYROVNANÝ VRH BEZ VAD!!!!!

19.10.-Tak si zamluvili Fifinku(Arachné) - černý den v mém životě to jest! A to, ikdyž jsem si koupila boty.... Jediné, co je mi útěchou, je, že se bude mít opravdu dobře!

18.10.Takřka po letech jsem stáhla fotky zde

Už teď se mi chce brečet, když si uvědomím, že už v pátek se rozloučím s prvním pejskem - Asterixem....

16.10.Dnes jsem se vyhecovala, vzala váhu,kterou mi matka zabavila na pečení, a aktivně jsem se jala vážit naši drobotinu. Ale hned první volba Anakina mi zcela objasnila situaci. A ta se má tak, že už na ně naše 4kg váha nestačí. Tak jsem ještě zkusila zvážit našeho skřítka Fialu - 3,4kg- a smířila se s tím, že budu muset vymyslet nový způsob vážení.

Jinak během posledních několika dnů nás navštívily dvě budoucí rodiny našich pejsků a vybraly si :

Světle modrého - Zubří u Rožnova p.R.(T.Vaculín) - Abram

Tmavě modrého - Brno - Anakin

Právě jsem přišla od tzv. Hyen a říkám si, že to mají ta malá plemena lepší, když se jim rodí jen kolem tří štěňat. Ale na druhou stranu člověk nemůže mít ty Pyraně nerad. Už jsou úplně úžasní - reagují na zavolání, mazlí se, hnědý mě kousnul(i krev z toho byla), hrají hru O můj skalp, štěkají na telefon atd...

V nejbližší době se pokusím přidat nové fotografie.


12.10. Už několik dní spí Miminka sama - teda beze mně. Zvládají to naprosto bravurně. Včera tady byl p.Holub se slečnou a vybrali si Červenou, takže to nebude Adélka ale Abigail. Taky jsme včera s otcem udělali výběh, takže mimča tráví alespoň polovinu dne venku.

Nové fotky zde

6.10.-Dnes tady byly další zájemci. Vybrali si Zeleného a ode dneška bude Ašon. Ačkoliv je mi z toho docela smutno, tak musím říct, že jsou  velice sympatiční a pejsek se bude velice dobře, takže z toho mám zase radost!

Už jsem všem Wailerottům zřídila samostatné rubriky. Podívat se můžete zde(kategorie A vrh).

4.10.Ikdyž mají miminka pouze 4 týdny, už proběhla jedna vybírací návštěva. A tak si p.Polášek vybral oranžového pejska a bude se jmenovat Asterix. Sice jsem říkala, že teď toho ještě není moc poznat, ale p.Polášek chtěl vybírat ze všech pěti.     

Jinak jsem se konečně donutila Kuřátka zvážit, a ikdyž sebou pořád na váze šili a různě se kroutili, alespoň orientaně se mi to podařilo. Několikrát denně vypouštím celou smečku na volno po ,,odchovně", takže se můžou pěkně prát v prostoru. Bohužel ale vleznou takřka všude, takže musím vytvářet různé hráze z dostupných věcí. Nové fotky zde.

Odpoledne jsem nafotila portréty štěňat zde

29.9.-Dneska byla Miminka poprvé venku. Pár fotek zde. (Můžete si všimnout, že si s nimi Barunka hraje. Dělá na ně i nájezdy, ale Miminka nevěděla, co se to děje.)

27.-28.9.-Tento víkend jsem pojala pro štěňátka dost kulturně. V sobotu ráno jsem jim po patřičné úvaze pustila výběr kapely Lucie. Docela se divila, ale nakonec tomu přestala věnovat pozornost a pokračovala v hrách. Pokud chcete pejska bez reakce na střelbu, tento vrh je ideální volba. Když totiž relativně bez povšimnutí vydrželi moje kvílení z bezprostřední blízkosti, vyrdží už všechno. O něco později dokonce usla při zvuku vysavače. Když jsem zvládla úklid naší ,,odchovny", bylo zapotřebí udělat již třetí řadu stužek. Sedla jsem si k Pindíkům do bedny a vyprávěla jim pohádku o červené Karkulce. Při mém vyprávění mě hezky obložili a usli.Na večer a v neděli jsem jim dočetla Zahradníčkovu sbírku Dům Strach a začala číst Lolitu od Nabokova.

Už druhý den dvakrát denně přikrmujeme štěněčím mlékem, a to k velkému ohlasu všech Mrňat. Jediná vada je, že jsou potom celí mokří a dost lepí. Ale zato víc chutnají mamince, která to po nich dojíždí a pak všechny olizuje. Jak již bylo výše naznačeno došlo ke třetímu přestužkování a taky momentálně probíhá třetí kolo stříhání drápků.

Miminka se už řežou hlava nehlava a i Barunka si s nimi začíná hrát. Bohužel zatím moc nerozumí její řeči těla, a když do nich žduchá, docela se diví. Ale věřím, že na všechno příjdou a budou opravdu praví a úžasní rotvíci.

Na nových fotkách je zachyceno mazlení s rodinnými příslušníky, krmení dravé zvěře ve všech formách, a v pozadí neustále se měnící povlečení, které je ale během dvou minut tak špinavé, že si říkám, jestli to má vůbec cenu.

Fotky zde

24.9.- Byla nám přidělená tetovací čísla a uznána jména(viz výše).

A konečně jsem mohla naplno využít své funkce - správce databáze rtw- a hned jsem je do ní přidala.

 

24.9.-Z něčeho podobného pranici se během posledních dnů staly regulérní bitky. A velice rádi útočí (tak pět jedinců na jednou) na jiného chudáka, který zrovna kadí a nemůže se bránit. Taky s oblibou koušou maminku,ale ta si z toho zatím nic nedělá.

Bohužel však bude za chvíli mnohem hůř, protože se už začínají prořezávat zoubky. Asi bude už taky brzo útlum s kojením, jestli budou Barunku kousat:)

Fotky zde

20.9.- Včera byl velevýznamný den. Kuřátka se začala prát. Nejdřív jsem uvažovala co to vlastně dělají a pak mi došlo, že se perou. Vypadá to dost komicky. Taky včera Adélka předvedla hezkou hereckou etudu - pořádně se přejedla a pak nebyla schopná se postavit. Opravdu legrace, když nakonec vždycky skončila na levém nebo právem boku.

A dnes proběhlo, k velké nelibosti smečky, odčervení.

17.9.-Opět došlo k přestužkování naší malé rotvajleří komunity. A jelikož mi došla světle modrá bavlnka, bude minimálně do dalšího přestužkování Světle modrý Modrozeleným. Jinak poupátka jsou stále aktivnější a dostávají se do stádia extra mazlících tvorečků. Úžasné na tom je, že se nemůžou moc bránit, takže je mazlím pořád.

16.9.-Opět vážení (zatím) neproběhlo,ale ještě se to pokusím napravit. Škrkavky(ještě se neodčervovalo, takže tohle oslovení je možná na místě :) ) se začínají víc a víc rozkoukávat a jejich výraz působí dost nevěřícně. Nicméně vskutku inteligentně, takže přichází na řadu oslovení pane Docente či paní Docentko. Ač je to zatím asi trochu přehnaný výraz, tak nožičky získávají na síle a první krůčky jsou už s větší jistotou, ačkoliv to bude ještě dloooouho trvat než jich (bez pádu) bude třeba i víc než tři.

Nové fotografie štěňátek zde

15.9.-Když jsem dnes přišla k porodní bedně, Štěňátka mi oznámila, že vážení pro dnešek prostě vynecháme. Jen jsem stihla zvážit Karkulku, která již překročila jednokilovou hranici. Taky už každý jedinec občas otevře očka,ale (nejspíš zděšením z pohledu na mě) je po chvíli zase zavře. Ale všichni se už s čím dál větší jistotou stavějí na všechny čtyři nožičky a doslova lítají po celém prostoru.

14.9.-Růžová a Žlutá otevřely oči!!! Sice jen trochu, takže vypadají dost orientálně, ale už je to tady!!!

13.9.-Pro Miminka byl dnes velký literární den. Poprvé jim byl předčítán kus z klasické literatury a to Jiří Wolker. Sice už jsem jim četla články z novin, informace o stavebním spoření a některé kapitoly z knihy Chov psů, ale klasickou literaturu prvně. Bohužel však musím konstatovat, že na ni reagovali víceméně chladně. Ale já se nevzdávám a v plánu je spoustu dalších knih, ale i základy španělštiny či jiné předměty. Takže pokud chcete vzdělaného a naslouchajícího společníka se čtyřma nohama, malý Wailerott je pro Vás ideální volba. Stále máme volných několik pejsků i feneček!

11.9.-Kuřátka dneska slaví ,,narozeniny" a to už týdenní. Každý zdvojnásobil svou porodní váhu a největší stále zůstává Karkulka, které bylo vymyšleno oficiální jméno - Adélka(po mé matce), alespoň dělá tomuto jménu čest-Adéla ještě nevečeřela. A kde je Barunčino vemínko, tam můžeme najít i Karkulku/Adélku.

Dnes jsem musela všem(kvůli jejich rychlému růstu) vyměnit řetízky a včera jsem stříhala drápky, aby svou maminku nerozdrásali. Čtyřem největším Poupátkům se začaly klopit ouška a zbytek to snad brzo dotáhne taky.

Aktuální fotky zde

8.9.-Barunka je na tom po porodu tak dobře, že mě dneska donutila s ní jít na procházku. Už to s ní nešlo vydržet.

7.9.-Miminka rostou jako z vody, jelikož jsem je dneska ostužkovala, už bude sledování váhy mnohem průkaznější. Prvně narozené fence (ze všech štěňat největší 570g) byla přidělena červená barva, takže okamžitě dostala přesdívku Karkulka. Barunka je čím dál lepší maminka a už se o ,,Fazolky" vzorně stará. Taky se dostala na svou původní váhu a všichni v okolí říkají, že kdyby neměla vemínko, tak by neřekli, že má doma 10 štěňátek.

Pár aktuálních fotek zde.

(Omluvte, prosím, špinavé povlečení. Ačkoliv ho měnímě několikrát denně, stačí se jen otočit a už je tam několik bobků..)

4.9.08-

Na vědomost se dává, že dne 4.9.2008 se v chovatelské stanici Wailerott narodilo 10 štěňátek Carin Zlaté Moravii a Vašonovi Holubí dům.

A to 5 feneček a 5 pejsků.

 

Rozpis přícházení nových životů na svět:

(12.30 - Praskla voda)

12.50 – fenečka – 400g (Zadní poloha)

13.10 – fenečka – 300g (Přední poloha)

13.30 – fenečka – 250g (Přední poloha)

13.42 – pejsek – 350g (Zadní poloha)

14.20 – pejsek – 400g (Přední poloha)

14.57 – pejsek – 300g (Přední poloha)

15.25 – fenečka – 270g

15.50 – fenečka – 400g (Přední poloha)

16.40 – pejsek – 350g

17.45 – pejsek – 350g (Přední poloha)

 

Váha je jen orientační, jelikož se na ní miminka hodně šijou a střelka váhy se tím pádem nezastaví.

 

Bohužel jsem včera během relativně rychlého porodu nestíhala štěňátka označit, tak je dnešní vážení poněkud neprůkazné, ale i tak :

(váha je opět jen orientační)

 

Feny:                              Psi:            

- 450g                             -350g

- 400g                             -350g

- 350g                             -400g

- 320g                             -350g

- 450g                             -400g

 

 První fotky : http://wailerott.rajce.idnes.cz/stenata_4.-5.9/

 

1.9.08 - Dneska se Barunce spustilo mlíko a má docela problémy při výběru polohy ve spánku(většinou vítězí poloha na zádech). Taky už se nemůže vykadit na nerovné ploše, protože jí to bříško nedovolí. Nicméně pořád honí mouchy, a když dneska viděla vodítko, cestu k brance docválala. Celou ,,těhotenskou" procházku byla velice aktivní, ačkoliv šla většinou krokem. Pořád jsme vyhlížely srnečku, ikdyž každá z jiného důvodu. Snažím se naší těhulku fotit a snad tady ty fotky budou co nejdříve. Myslím si, že porod příjde v úterý v noci nebo ve středu. Barunka si zatím žádné mateřství nepřipouští a pěkně ji štve, že teď tolik přibrala a nemůže už se tolik věnovat svým šíleným aktivitám.

28.8.08-Barunka už získala "pracovní" přezdívku Cisterna, protože se jí bříško s každým dnem zvětšuje. Včera už jsem stetoskopem poslouchala srdíčka miminek a dnes ráno jsem ucítila drobné zavrtění. Pár fotek, jak si Barunka užívala mateřšké dovolené v Jindřichově Hradci, mezi kterými jsou i nějaké fotky kamarádek Cloe z Němečanky a Annalise Benji Box. zde

5.8.08-Z Barunky už je pěkný kus. A mám pocit, že každým dnem je větší. Vždycky, když přijdu z práce a Baru na pozdrav ukáže bříško, připadá mi to tak. Jak říkám-Přibírá na všechny světové strany. Jako správná těhule si teď strašně vymýšlí a nic se jí nelíbí.

 

Po ultrazvukovém vyšetření(a taky přehoupnutí se do druhé poloviny březosti) si sama řekla, že už se na dlouhé procházky chodit nebude. Takže chodíme sice několikrát denně, ale jen na 15 minut na ,,výlet" po okolí. Patřičně se teď ježí na veškeré psy a štěká na všechny podezřelé objekty, mezi které patří třeba zaparkovaná motorka nebo netypický trs trávy. Je z ní opravdu veliký hlídač a myslím, že její obrany by teď byly víc než dobré.    Jediné co Baruš nemůže nikdy přemoci, je chytání much, koček, myší a válení se.

 

Prostě se snažím, abych jí těhotenství, co nejvíc ulehčila a zpříjemnila. Z práce jí nosím samé dobroty(pracuju teď ve zverimexu) a dopřávám jí veškeré pohodli. Už jsem si dokonce zvykla na její chrápání a díky velké posteli se nebudeme mačkat, ani když nakyne ještě víc.

 

 

Březost potvrzena ultrazvukovým vyšetřením!!!!!

Máme nakryto: 1.7.2008 a překrývali jsme 3.7.2008
Předpokládané datum porodu 4.9.2008.
Barunka byla šikovná a spojení pokaždé trvalo alespoň 30minut, takže doufáme, že krytí bylo úspěšné. V polovině březosti pujdeme na ultrazvuk, který nám případnou březost potvrdí.
Štěňátka si můžete zamluvit na tel.724 968 788 nebo Wailerott@centrum.cz
Případně další informace poskytneme taktéž na těchto kontaktech.